Oproti pouhého vybavení kuchyně, penziony a hotely potřebují i speciální vybavení na obsluhu hostů přímo na jejich pokojích. Patří mezi ně různé pojízdné vozíky a nebo lehce přenosné nádobí a sety nádobí, které potřebuje kuchař „na cestách“ na případně vyžádanou obsluhu přímo na pokoji. Tento případ hlavně nastává, pokud si zákazník hotelu nebo penzionu objedná nějakou opravdu zvláštní a gastronomicky nevídanou specialitu šéfa kuchyně. 

Liší se nějak hotelová restaurace od té obyčejné?

Pokud se budeme bavit o gastronomickém vybavení hotelů a penzionů, tak můžeme říct, že se ani moc neliší oproti běžným restauracím. Jsou tam hlavně navíc ty vozíky a sety nádobí na rozvoz po pokojích. Hotelové kuchyně a restaurace mají také více personálu, protože musí být neustále připraven rozvoz jídla hladovým hostům hotelu. Kuchyně v hotelích bývají obvykle také větší než ty restaurační, protože musí být schopny nasytit nejen zákazníky „na place“ ale i na pokojích. Proto se zde pracuje i s většími objemy jídla. Zvláště u velikých hotelů je větší kuchyně nutností. 

Vybavení hotelů a penzionů se musí vždy přizpůsobit hlavně možnému počtu hostů. Pokud máme malý penzionek někde na venkově, Tak zřejmě nebudeme potřebovat tolik nádobí, tak velkou kuchyň a tolik personálu jako v 8 patrovém hotelu v Praze, kde je třeba 800 pokojů. Proto je při zařizování těchto zařízení nutné hodně přemýšlet nad všemi aspekty tohoto podnikání. Nejlepší věcí je: Pokud si nevím rady, nechám to na odborníkovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *